VÉGREHAJTÁST KÉRŐKÉNT
Ha Önnek tartoznak és a tartozást szeretné minél előbb visszakapni, akkor nem mindegy, abból mennyi, milyen módon, mennyi idő alatt fog megtérülni. Ha az adós önként nem teljesített, akkor csak az állami kényszer eszközével élhet. (Más eszközt nem javaslok. )
A tartozás behajtását, fizetési meghagyás beadását és per indítását legtöbb esetben megteheti maga a hitelező is, egyedül, ha spórolni akar az ügyvéden. De biztos megéri?
Sok hitelező a fizetési meghagyás beadását maga intézi és rohan ügyvédhez, ha az adós ellentmond a meghagyásnak vagy más jogorvoslattal él. Bizony, a kereset megírása nem olyan egyszerű, mint a fizetési meghagyás benyújtása, ez már legtöbbször szaktudást, ügyvédi segítséget igényel. A perben sem mindegy, hogy a hitelező mit és milyen módon bizonyít, ebben a stádiumban már nem elég azt mondani, hogy tartoznak nekem, azt bizonyítani is kell.
A végrehajtási eljárásról szóló törvény is sok buktatót rejt. Az eljárás gyorsítására több eszköz lehetséges, illetve a jogorvoslati rendszerrel is érdemes tisztában lenni ahhoz, hogy a végrehajtás a lehető legeredményesebb legyen. A követelés behajtásával kapcsolatos költséget, beleértve az ügyvédi díjat, pedig végső soron az adós fogja viselni, ez tőle behajtásra kerül.
A következő bejegyzésben a kérdést adósi oldalról vizsgáljuk.
A blogcikk tájékoztató jelleggel készült, nem minősül egyedi ügyre alkalmazható hivatalos jogi véleménynek vagy jogi állásfoglalásnak. Az ügyvédi iroda a jelen blogcikk egyedi ügyben történő felhasználásáért a jogi felelősségét kizárja.
Fotó: canva.com