#ügyvéd#ügyvédzala #ügyvédzalaegerszeg #munkajog
Előző bejegyzésünkben már körbejártunk néhány esetet, hogy mit tudunk tenni, ha év végéhez közeledve elfogyott a szabadságunk és szükség lenne “szabadnapra.”.
FIZETÉS NÉLKÜLI SZABADSÁG
A fizetés nélküli szabadság jó lehetőség lehet, ha az éves fizetett szabadság elfogyott, de a munkavállalónak hosszabb távollétre van szüksége. A fizetés nélküli szabadság ideje alatt a munkavállaló nem dolgozik és nem kap bért, vagy a felek megállapodása alapján alacsonyabb bért kap.
MUNKAIDŐKERET
Ha a munkavállaló munkaidőkeretben dolgozik, a munkaáltató módosíthatja a munkavállaló munkaidő-beosztását, aki így a szükséges kiesett munkaidőt később pótolhatja.
TÁVMUNKA
A távmunka egyre nagyobb teret hódít napjainkban, így a munkavállalónak nem kell a munkáltató székhelyén, telephelyén dolgoznia, hanem akár otthonról vagy más helyről is elláthatja a munkát.
HA A MUNKÁLTATÓ NEM TUD MUNKÁT BIZTOSÍTANI
Ha a munkáltató valamilyen oknál fogva nem tud munkát biztosítani- például anyaghiány vagy speciális időjárási körülmények miatt-, van lehetőség az éves szabadságnál több szabadság kiadására, amelynek idejére a munkavállaló részére távolléti díjat kell fizetni. Amennyiben a munkáltató hosszú távon nem tud megfelelő munkát biztosítani, végső megoldásként állásidőre járó bért köteles fizetni
Mint látszik, a munkavállaló és a munkáltató oldaláról is felmerülhet az igény arra, hogy a fizetett szabadságon túl is távol legyen a munkától a munkavállaló. Hogy erre megoldást találjanak, a felek közt együttműködést és folyamatos kommunikációt igényel.
A blogcikk tájékoztató jelleggel készült, nem minősül egyedi ügyre alkalmazható hivatalos jogi véleménynek vagy jogi állásfoglalásnak. Az ügyvédi iroda a jelen blogcikk egyedi ügyben történő felhasználásáért a jogi felelősségét kizárja.