MIKOR LEHET ARÁNYOSÍTANI A SZABADSÁGOT?
A szabadság naptári évenként jár, mivel a munkavállaló részére, ha munkaviszonya év közben kezdődött vagy szűnt meg – az apasági szabadságot és a szülői szabadságot kivéve – a szabadság arányos része jár. A szabadság arányosításakor az alap-és pótszabadságokat össze kell adni és ezt követően kell arányosítani a szabadságot, nem külön az alapszabadságot és a pótszabadságot …










